Mindig kulcskérdés a talajnedvesség elleni szigetelés
A talajnedvesség problémája akkor merül fel, amikor a föld nedvességtartalma, legyen az esővíz vagy a talajvíz, kölcsönhatásba lép az épület alapjaival vagy falazatával. Ez a jelenség különösen gyakori olyan régiókban, ahol magas a talajvízszint vagy gyakoriak az intenzív csapadékok és nincs megoldva megfelelően azok elvezetése.
A talajnedvesség nem csak a szerkezet fizikai integritását fenyegeti, de a penészgomba és egyéb nedvesség okozta problémák forrása is lehet, ami rontja az épület belső levegőminőségét és az ott élők egészségét. Mindebből jól látható, hogy a talajnedvesség elleni szigetelés kulcsfontosságú, amit nem lehet félvállról venni.
A talajnedvesség elleni szigetelés általában új építésű ingatlanoknál kerül sor a tervezési fázisban, de szükség lehet rá régebbi épületek felújításakor is, különösen, ha jelei mutatkoznak a salétromosodásnak. Több évtizeddel ezelőtt, még gyakori volt, hogy egyszerűen elmaradt a talajnedvesség elleni szigetelés, annak technológiai hiány, vagy magas költsége miatt. Ma viszont már semmilyen épületet nem húznak fel nélküle.
De hol lehet erre igazán szükség? Az alapok és falak esetébe lehet a legkritikusabb a szigetelés, mivel ezek a szerkezeti elemek közvetlen kapcsolatban állnak a talajjal. A pincék és alagsorok szintén olyan területek, amik hajlamosak a vizesedésre, különösen, ha a feltételek adottak ehhez. Bármelyik helyzetről is legyen szó a SikaBit PRO E40-5S szigetelő lemez tökéletes választás a talajnedvesség elleni szigetelés megvalósítására.